دانستنی های رختشویخانه صنعتی

معرفی تجهیزات لاندری هتل

در برخی از هتل ها به خصوص هتل های لوکس و مجهز اتاقی تحت عنوان لاندری یا رخت شویی وجود دارد. در این اتاق تعدادی ماشین لباسشویی و خشکشویی، غلطک، میز اتو و اتو، اتو پرس، دیگ بخار، سینکی بزرگ برای شست و شوی لباس های حساس (مانند لباس های حریر و ابریشم یا بافتنی ها)، وان مخصوص لکه گیری، قفسه‌ و جالباسی‌های مخصوص برای لباس‌های شسته شده و اتو شده، قفسه با سبد‌های مخصوص برای لباس‌های کثیف وجود دارد و عملیات شستن، خشک کردن و اتو کردن لباس ها در این اتاق انجام می شود.

انبار لاندری هتل

لباس های مسافران، وسایل مربوط به امور خانه داری و رستوران هتل مثل رومیزی ها، دستمال سفره، ملحفه، روبالشی ها، یونیفرم پرسنل و لباس هایی که از خارج می آورند در این قسمت شست و شو می شوند.

در این قسمت انبار کوچکی برای قرار دادن مواد شوینده و پاک کننده، محلی برای تحویل و دریافت لباس مسافران و پرسنل، خیاط خانه، محلی برای دفتر لباسشویی ومحلی برای نگهداری ملحفه ها، روبالشی ها، روتختی ها و انواع حوله ها، رومیزی ها و … وجود دارد.

جمع آوری لباس ها برای لاندری هتل

معمولا در هتل ها یک کیسه پلاستیکی مخصوص لباس های کثیف میهمانان وجود دارد که توسط خدمه به لاندری حمل می شود. در یک قسمت از آن قیمت شست و شوی لباس ها نوشته شده و در قسمت دیگر آن فرم مخصوص لباسشویی که در این فرم نام خود، شماره اتاق، نوع لباس و تعداد و نوع شست و شو یا اتو را در آن مشخص می کنید. پر کردن این فرم کمک می کند تا هنگام تحویل لباس ها مشکلی به وجود نیاید. اما در بعضی دیگر از هتل ها، لباس ها بعد از انتقال به لاندری ثبت و شماره گذاری می شوند.

تجهیزات ضروری لاندری هتل

تجهیزات ضروری جهت لاندری هتل به شرح زیر می باشد:

  1. ماشین لباسشویی صنعتی
  2. ماشین خشک کن لاندری
  3. ماشین پتوشویی
  4. اتوغلطک لاندری
  5. اتو پرس
  6. دیگ بخار

شما می توانید این محصولات را از گروه صنعتی صاعدی تولید کننده حرفه ای تجهیزات رختشویخانه های صنعتی تهیه کنید.

از جمله این محصولات پر طرفدار ماشین لباسشویی صنعتی جهت شستوشو و آبگیری صاعدی بدون نیاز به فونداسیون می باشد. این ماشین بسیار مقرون به صرفه است و در دو نوع اتومات و نیمه اتومات و استیل و نیمه استیل تولید می شود. دور آبگیری ماشین لباسشویی بدون فونداسیون صاعدی 380 دور در دقیقه و دارای درب استیل و مخزن مجزا برای مواد شوینده می باشد.

ماشین خشک کن گروه صنعتی صاعدی نیز در رنگ های استیل گالوانیزه (رنگی) تولید می شود. این ماشین در انواع برقی، بخاری، و گازی موجود است.
این ماشین خشک کن تمام اتومات دارای دو موتور مجزا جهت بالا بردن گشتاور می باشد. از جمله مزایای این ماشین خشک کن نسبت به مدل های قدیمی این است که عایق بندی فوق العاده عالی دارد و از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. از همه مهمتر این ماشین مجهز به سیستم پرزگیر پارچه می باشد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *