دانستنی های رختشویخانه صنعتی

شستشوی البسه با مواد

شستشوی البسه با مواد

گروه صنعتی صاعدی در این مقاله در مورد شستوشوی لباس ها با مواد توضیحاتی را خدمت شما همراهان گرامی عرضه می نماید

همان طور که می دانید شستشوی لباس یکی از کارهای مهم و ضروری است که خانم‌ها و آقایان به منظور نظافت و پاکیزگی لباس‌های خود روزانه انجام می‌ دهند

برای این که بهترین نتیجه را از شستن لباس های خود بگیرید بهتر است در ابتدا دمای لباس شویی را با توجه به جنس لباس تنظیم کنید مثلا آب سرد مناسب الیاف طبیعی و لباس‌های رنگی و تیره رنگ و آب داغ یا ولرم مناسب شستشوی الیاف مصنوعی ، حوله و لباس نخی روشن و همچنین بسیاری از لکه‌های چربی است.

خرید مواد برای شستشوی البسه

هنگام خرید ماده شوینده لباس،یا مواد شیمیایی برای شستوشوی البسه، بسیاری از مردم بی‌آنکه به ترکیبات شوینده توجه کنند، تنها قیمت را در نظر می‌گیرند و یک شوینده ارزان قیمت تهیه می‌ کنند. با این حال اگر قیمت ماده شوینده برایتان اهمیت دارد، می‌ توانید نکات دیگری را هنگام خرید نیز در نظر بگیرید.

مواد شوینده‌ ای که حاوی آنزیم است، یک انتخاب مناسب برای پاک کردن بسیاری از لکه‌ ها می‌ باشد. در این صورت توصیه می‌ کنیم پیش از خرید، علاوه بر در نظر گرفتن قیمت، به ترکیبات شوینده نیز توجه کنید.

یکی از اشتباهات رایج هنگام شستشوی لباس، استفاده بیش از حد از ماده شوینده است. چرا که اکثر مردم تصور می‌ کنند هرچه از ماده شوینده بیشتری استفاده کنند، لباس‌ هایشان تمیزتر می شود. استفاده بی رویه از ماده شوینده ممکن است باعث ایجاد لکه روی لباس‌ها شود. در صورتی که ماشین‌ لباسشویی را پر کنید، آب به بافت پارچه نفوذ نمی‌ کند و موادشوینده روی لباس باقی می‌ ماند.

اگر می‌ خواهید هزینه‌ هایتان را کاهش دهید و به نتیجه دلخواهتان در شستشوی لباس دست یابید، توصیه می‌کنیم از ماده شوینده کمتری استفاده کنید.

همچنین به این نکته نیز دقت داشته باشید که بهتر است لباس‌ های رنگی را از لباس سفید جدا کنید. بسیاری از کارشناسان خشکشویی باور دارند که حتی لباس‌های رنگی را نیز از یکدیگر جدا کنید. در این صورت بهتر است تیشرت و جوراب قرمز را به صورت مجزا از شلوار جین و پیراهن آبی بشویید

استفاده از وایتکس برای لباس

دقت کنید که برای شستوشوی لباس با موادی مثل وایتکس و سفید کننده های لباس و پارچه نباید مواد را به طور مستقیم بر روی لباس بریزید. حتی برای شستن سطوح نیز اکیدا توصیه می شود که مواد سفید کننده را در ظرفی جداگانه با آب مخلوط کنید و سپس از مواد استفاده کنید.

دقت کنید که خواص مواد شوینده سفید کننده بعد از مخلوط شدن با آب شروع به ضعیف شدن می نماید. بنابراین به اندازه نیاز مخلوط آب و وایتکس را درست کنید و در همان ساعات اولیه از آن استفاده کنید.

برای این که بدانید که نسبت مخلوط آب و وایتکس و یا آب و سفید کننده لباس مثل سفید کننده های غلیظ شده به چه شکل است لازم است دستور روی برچسب محصول را مطالعه کنید.

اگر می خواهید لباس های رنگی را با سفید کننده یا وایتکس به هر دلیلی تمیز کنید دقت کنید که از نسبت مناسب در مدت زمان مناسب از سفید کننده استفاده کنید. بسته به نیاز شما ممکن است 5 تا 15 دقیقه استفاده از مخلوط 1 به 50 مخلوط آب و سفید کننده برای شما کافی باشد. به این ترتیب که یک پیمانه از سفید کننده را با 50 پیمانه آب مخلوط کنید و بین 5 تا 15 دقیقه اجازه دهید که البسه در محلول باقی بماند.

توصیه می شود قبل از استفاده از سفید کننده لباس ها با مایع یا پودر لباسشویی شستوشو و آبکشی شوند. سپس از محلول سفید کننده یا وایتکس استفاده کنید.

اگر برای سفید کردن لباس های سفید از این محلول استفاده می کنید می توانید تا زمان روشن شدن لباس و برطرف شدن لکه لباس آنها را در محلول نگهدارید. اما دقت کنید که استفاده مکرر از وایتکس و سفید کننده لباس به خصوص با نسبت بالا می تواند به مرور لباس ها را زرد و کدر کند و موجب پوسیده شدن سریعتر لباس ها شود.

شستوشوی لباس با لباسشویی صنعتی و مواد

برخی از لباس ها  و منسوجات حساس که در منزل قابل شستوشو و لکه بری نمی باشند بهتر است به خشکشویی بیرون از منزل و یا لاندری هتل سپرده شوند. گروه صنعتی صاعدی تولید کننده تجهیزات رختشویخانه صنعتی دستگاه های حرفه ای و پیشرفته ای را به متقاضیان لاندری های صنعتی ارائه می دهد.

برای مثال ماشین لباسشویی عفونی شویی صنعتی صاعدی بدون نیاز به مواد می تواند نیاز مشتری برای داشتن البسه و ملحفه ضدعفونی شده بدون مواد را کاملا مرتفع سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *