+98-21-88830532

باکتری های لباس و ماشین لباسشویی

این روز ها با ورود کرونای جهش یافته در انگلیس در مورد لباس هایمان باید بیشتر مراقب باشیم.

روز لباس شستن یا روز تولید میکروب ها ؟

بعضی از افراد قبل از تمیز کردن لباس ها اجازه می دهند هفته ها در داخل ماشین لباسشویی قرار بگیرد. برخی از میکروب ها ممکن است برای مدت طولانی زنده بمانند.

ویروس ها و قارچ ها ممکن است ظرف چند روز از بین بروند. اما E. coli و سالمونلا ، که می توانند باعث اسهال شوند ، ممکن است چند هفته زنده بمانند. استافیلوکوکوس اورئوس ، که باعث عفونت های استافی روی پوست می شود ، ممکن است یک ماه زنده بماند. اگر لباس ها مرطوب هستند و فکر کنید لباس های عرق کرده ورزشگاه هستند - میکروب ها ممکن است در آن سبد یا محل قرارگیری لباس ها تولید شوند.

با بوییدن نمیشه تشخیص داد !!

ممکن است سعی با بوییدن لباس تشخیص دهید که آن به اندازه کافی کثیف است. اما بینی شما نمی تواند رایحه میکروب ها را تشخیص دهد.

 

اگر لباس بوی بدی می دهد ، احتمالاً ناشی از عرق و روغن های بدن است ، نه ویروس یا باکتری.

 

در صورت شک ، آن را بشویید.

لباس ها را از هم جدا کنیم !

لباس زیر حاوی بیشترین میکروب است. دلیل این امر تماس آن با دستگاه تناسلی و مقعد است. در نتیجه می تواند حاوی باکتری های مدفوع و میکروب های ناشی از عفونت دستگاه تناسلی

باشد.

لباس کودکان را چیکار کنیم ؟

کودکان می توانند میکروب ها را از مکان های زیادی که انتظار ندارید مانند صندلی های اتومبیل ، تلفن همراه یا تبلت ، وسایل ورزشی (از جمله تشک) ، جعبه ناهار ، کوله پشتی و اسباب بازی های حیوانات اهلی را جذب لباسشان کنند.

 

برای به حداقل رساندن شیوع آن میکروب ها در خانواده ، لباس کودک را یک بار جداگانه بشویید.

 

همچنین در صورت ابتلا به اسهال یا سرماخوردگی ، انجام شستشوی جداگانه فراموش نشود است.

حوله ها را جداگانه نگه دارید

 

شاید شما هم نخواهید حوله های دست دوم را با لباس کثیف خود بریزید: حوله ها بیشتر از لباس میکروب دارند. از آنجا که حوله ها بسیار ضخیم هستند ، مدت بیشتری مرطوب می مانند. این می تواند باعث زنده ماندن میکروب ها شود. حوله های ظرفی که با گوشت خام تماس پیدا کنند می توانند دارای سالمونلا و E. coli باشند. حوله های حمام می توانند E. coli و سایر باکتری های مدفوع را جذب کنند.

بعد از کار با ماشین لباسشویی دست هایتان را بشویید

 

وقتی لباس های شسته شده را در ماشین لباسشویی بار می کنید یا وسایل مرطوب را به خشک کن منتقل می کنید ، میکروب هایی روی دست هایتان ایجاد می شود.

 

هر زمان لباسشویی را لمس کردید دستان خود را بشویید. این احتمال بیمار شدن را کاهش می دهد. همچنین کمتر می توانید میکروب ها را در اطراف خانه خود پخش کنید ، که می تواند خانواده شما را از بیماری در امان نگه دارد.

بهترین راه لباس شستن چیست ؟

برای از بین بردن میکروبهای لباسشویی ، لباسهای خود را در چرخه گرم بشویید ، سپس همه چیز را به مدت 45 دقیقه در خشک کن قرار دهید.

 

سفید ها را با مواد سفید کننده بشویید.

 

لباسشویی خود را در آب حداقل 140 درجه فارنهایت انجام دهید تا ویروس یا باکتری از بین برود.

نور خورشید می تواند میکروب ها را از بین ببرد

در صورت نیاز به خشک کردن برخی از چیزها ، بهترین مکان برای آویزان کردن آنها در فضای باز است ، نه در یک قفسه لباسشویی داخلی. اشعه ماورا بنفش حاصل از نور خورشید می تواند میکروب هایی را که هنوز روی لباس شما هستند ، از بین ببرد. اما خشک کردن لباس های شما ممکن است روی آنها گرده ایجاد کند. اگر آلرژی داشته باشید این می تواند یک مشکل باشد.

ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

میکروب های لباس شما ممکن است در ماشین لباسشویی شما بمانند و به بار بعدی لباس های شسته شده منتقل شوند.

 

ماهیانه یک بار ، برای از بین بردن میکروب هایی که در کمین هستند ، دستگاه را راه اندازی کنید و در آن چیزی جز سفید کننده کلر نداشته باشید. اگر لباس هایی که می شوید خیلی کثیف است یا در یک منطقه گرم و مرطوب زندگی می کنید ، این کار را بیشتر انجام دهید.

بهداشت ماشین لباسشویی خود را رعایت کنید

هر بار که لباس خود را از ماشین خارج می کنید ، داخل آن را با اسپری ضد عفونی کننده تمیز کنید. این تعداد میکروب هایی را که در آنجا خانه ساختند به حداقل می رساند. این می تواند احتمال بیماری را کمتر کند.

 

گروه صنعتی صاعدی اولین تولید کننده و تجهیز کننده رختشویخانه های صنعتی ( رختشویخانه هتل،رختشویخانه بیمارستان) و تولید کننده انواع دستگاه های عفونی شویی ، خشکشویی ، دیگ بخار ، اطو پرس ، اطو غلطک ، خشک کن ، آبگیر و لباسشویی صنعتی در ایران میباشد.

 

 

حذف 12 لکه لباس شویی معمولی قسمت پنجم

5- لکه های گرده   آیا تا به حال فکر کرده اید که آن گرد...

لباسشویی صنعتی

ماشین لباسشویی (شستشو و آبگیری) تولیدی گروه صنعتی صاعدی...

پتو شویی یا خشکشویی پتو

پتو شویی یا خشکشویی پتو  چون پتو تماس مستقیم با بدن...

گروه صنعتی صاعدی در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران 97

نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران 97 دوازدهمین...