+98-21-88830532

فشار بخار مورد نیاز جهت دستگاه های رختشویخانه چقدر باید باشد؟

یکی از دستگاه های مهم در رختشویخانه ها دستگاه دیگ بخار یا همان بویلر می باشد .تقریبا تمامی رختشویخانه ها به بخار نیاز دارند.

دستگاه شستشو ، عفونی شوئی ،  پرس اطو ، اطو غلطک ، خشک کن و خشکشوئی از جمله دستگاه هائی هستند که می بایست  مستقیما از بخار استفاده نمایند .

البته سوال اینجاست که این دستگاه ها چه فشار بخاری را لازم دارند تا بتوانند بدون آسسیب به کار مشغول باشند .

در بسیاری از موارد و بر اثر اشتباه در پروژه هایی که دارای  دیگ بخار مرکزی هستند ، فشار بخار 6 تا 8 اتمسفر را با لوله کشی های عایق بندی شده به محل رختشویخانه می رسانند که این مقدار فشار بخار برای دستگاه ها مانند رادیاتورها ، بلبرینگ ها ، لوله ها و اتصالات و .... می شود .

بدیهی است فشار بخار 5/3 تا 5/4 اتمسفر برای یک رختشویخانه کافی بوده و نیازی به فشار بخار بالاتر نمی باشد .

راه پیشنهادی برای تقلیل فشار بخار اینست که در صورت طراحی و وجود بخار بالاتر از 5/4 اتمسفر نیاز است  که در ورودی محل رختشویخانه با استفاده از فشارشکن ، فشار بخار را کاهش داد.

کلیه دستگاه های ساخت گروه صنعتی صاعدی هم از این قاعده مستثنی نبوده و در هر پروژه به پیمانکاران توصیه می گردد که از فشارشکن قبل از ورود بخار به رختشویخانه استفاده گردد .

ضمن آنکه در صورتیکه رختشویخانه دارای دیگ بخار مجزا باشد می توان با تنظیم پرشر سوئیچ تعبیه شده روی دستگاه دیگ بخار ، این عمل را به سادگی انجام داد.

تارخچه ماشین لباسشویی

اولین  ماشینی که قادر به شستن لباس بود در سال ۱۷۹۷ اختراع...

حذف 12 لکه لباس شویی معمولی قسمت ششم

لکه های دئودورانت اگر از فعالیت هایی در فضای باز از دئودورانت ...

رشته های دانشگاهی هتل داری

ایرانیها مردمانی مهمون نواز هستن و جالبه بدونی که هر ساله...

HOTELEX Shanghai 2019

نماشگاه هتلکس شانگهای 2019 - از جمله نمایشگاه های بین المللی...