دانستنی های رختشویخانه صنعتی

تاریخچه ماشین لباسشویی

تاریخچه ماشین لباسشویی

اولین ماشینی که قادر به شستن لباس بود در سال ۱۷۹۷ اختراع شد و نامش تخته شستشو بود، اما در سال ۱۸۷۴ ویلیام بلک استون، بازرگان و تولیدکننده ذرت اهل ایندیانا، برای هدیه تولد همسرش ماشینی ساخته بود که کثیفی ها را از روی لباس ها می شست و پاک می کرد. این دستگاه شامل یک تغار چوبی بود که در آن یک تکه چوب تخت با شش میخ چوبی کوچک بود و یک دسته داشت که آن ها را جلو و عقب می برد.

پیشرفت اولین ماشین لباسشویی

در سال ۱۹۰۰ میخ های فلزی جایگزین میخ های چوبی شدند. در ۱۹۰۶ موتور الکتریکی برای نخستین بار در این وسیله به کار گرفته شد. در ۱۹۰۷ نخستین دستگاه می تگ ساخته شد که دسته چرخنده و زیر آن چرخ لنگر داشت. در ۱۹۲۲ شرکت می تگ سیستمی عرضه کرد که، به جای کشیدن لباس ها در آب، آن ها را با فشار آب و هم زدن تمیز می کرد.

از میان تمام روش هایی که در آن زمان برای طراحی ماشین لباسشویی پیشنهاد شد تنها دو سیستم امروزه باقی مانده است. یکی همان روش فشار آب که هنوز هم مهم ترین سیستم است و دیگری سیستم استوانه ای که لباس ها را درون یک استوانه چرخان می شوید.

از اوایل دهه ۱۹۳۰ یکی از شاخه های جانبی شرکت هوایی بندیکس شروع به کار روی یکی از مهم ترین پیشرفت های ماشین لباسشویی کرد. وسیله ای که جان دبلیو چامبرلین اختراع کرد در یک زمان لباس ها را می شست، آب می کشید و آب اضافی آن را خارج می کرد.

معرفی نخستین ماشین لباسشویی خودکار در ۱۹۴۷ گام مهم دیگری در این زمینه بود. شرکت ۱۹۰۰، که نیای شرکت ویرل پول به شمار می رود، نخستین شرکتی بود که موفق به این کار شد. در ۱۹۵۳ ماشین لباسشویی به یکی از وسایل ضروری خانه مبدل شد و از آن به بعد همچنان این وسیله در حال تکمیل است و دکمه هایی برای انواع پارچه های خاص و جدید به  آن ها اضافه می شود.

اولین تولید کننده تجهیزات رختشویخانه صنعتی در ایران

گروه صنعتی صاعدی اولین تولید کننده تجهیزات رختشویخانه های صنعتی در ایران از سال 1350 می باشد. این شرکت افتخار دارد که همواره تجهیزات پیشرفته  و مدرنی را تولید و روانه بازارهای ایران و خارج از ایران نموده است.

اولین محصولات این گروه شامل ماشین خشکشویی صنعتی و ماشین لباسشویی صنعتی بود. سپس با بهره گیری از نیروی مجرب و حرفه ای و فضای بزرگتر اقدام به تولید دیگر محصولات و قطعات تجهیزات رختشویخانه های صنعتی هتل، بیمارستان و مراکز دارای جمعیت بالا مثل پادگان ها و مراکز نگهداری سالمندان و کودکان نمود.

گروه صنعتی صاعدی در سال 1387 موفق به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 و در سال 1390، ISO 18001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *